- השירותים שלנו -

התחדשות עירונית

מעל ל-15 שנים, אנו מלווים בעלי בתים ויזמים במיזמי תמ"א ופינוי בינוי בכל רחבי הארץ ומסייעים לכל הגורמים לממש מצוינות הנדסית לצד תכנון ורמת גימור גבוהה. נשמח לסייע גם לך להוביל את הפרויקט שלך לכל אורך הדרך בסטנדרטים הגבוהים ביותר.

מהי התחדשות עירונית?

התחדשות עירונית היא תהליך רחב היקף ובעל משמעות מכרעת לחוויית המגורים בריכוזי הערים בישראל. מטרת ההתחדשות העירונית היא להחיות ולרענן את המרחב האורבני בישראל, להיטיב תשתיות ולשפר את איכות החיים הכוללת של התושבים. בישראל, התחדשות עירונית הפכה לאסטרטגיה חיונית להתמודדות עם אתגרים עירוניים שונים, מהידרדרות תשתיות וצפיפות ועד מוכנות לרעידות אדמה. יישום מגמת ההתחדשות העירונית בישראל מורכבת ממיזמים רב גוניים שלכולם מוטיבציה משותפת אחת – לערוך "מתיחת פנים" לסביבה העירונית המזדקנת ולהיערך לקראת אסונות טבע פוטנציאליים. חברות כמו רום ושלח מילאו תפקיד מרכזי בשינוי פני ערי ישראל, תוך מחויבות לבטיחות ואיכות בסטנדרטים גבוהים. את המענה שמספקות תוכניות התחדשות עירונית ניתן לחלק למספר יעדים מרכזיים:

שיפור תשתיות

ככל שהשנים חולפות, מבנים ותשתיות בעיר מתיישנים ודורשים שדרוג משמעותי על מנת לעמוד בהיקפי הדרישה החדשים ולהבטיח תפקוד אופטימלי. מיזמי התחדשות עירונית משפרים דרכי גישה, מערכות ביוב ומים ותשתיות מבנה על מנת להבטיח סביבה עירונית בטוחה ובת קיימא.

חוויית מגורים טובה יותר

דיירים רבים במרכזי הערים מתמודדים כיום עם צפיפות, זיהום אוויר, צל המוטל על ידי בניינים הסמוכים זה לזה ועוד שלל תנאי דיור הפוגעים באיכות החיים. יוזמות התחדשות עירונית שואפות לספק אפשרויות דיור בטוחות ונוחות יותר לתושבים.

היערכות לרעידת אדמה

ישראל ממוקמת באזור פעיל מבחינה סיסמית, מה שהופך את המוכנות לרעידות אדמה להיבט קריטי שחשוב לתת עליו את הדעת. חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה הוא יעד מרכזי של תוכניות ההתחדשות העירונית.

אילו סוגי מיזמי התחדשות עירונית קיימים?

ישנם שלושה מיזמים עיקריים המבוצעים כיום בישראל.

תמ"א 38 חיזוק מבנים (תמ"א 1/38)

תכנית זו מתמקדת בעיקר בחיזוק מבנים קיימים לעמידה ברעידות אדמה. על מנת להניע מיזמים אלו ביעילות, מקבלים בעלי הדירות שלל תמריצים להשתתפות בפרויקט כמו הרחבת הדירה ותשתיות חדשות כמו מרפסת נוספת ומעלית. על ידי חיזוק המבנים הקיימים, תוכנית זו מסייעת לשפר הן את הבטיחות והן את זמינות פתרונות הדיור.

למידע מורחב בנושא תמ"א 38/1? – לחץ כאן 

תמ"א 38 הריסה ובניה (תמ"א 2/38)

בניגוד לתוכנית הראשונה, תמ"א 2/38 אינה משדרגת מבנה קיים, אלא מתאפיינת בהריסת המבנה והחלפתו במבנה חדיש ומודרני. גישה זו לא רק משפרת את הבטיחות והנוחות אלא גם תורמת לשיפורים אסתטיים ותפקודיים בכלל המרחב העירוני. ניתן למקם מחדש מבנים, לחבר כמה מבנים בודדים לכדי קומפלקס אחד ולרווח את המרחב העירוני כדי לשפר את איכות חיי התושבים.

פינוי בינוי

תוכנית זו כוללת העברה זמנית של התושבים ממבנים ישנים ולא בטוחים למבנים חדשים ובטוחים יותר. זהו היבט חיוני של התחדשות עירונית, המבטיח את בטיחותם ורווחתם של התושבים במהלך תהליך ההתחדשות.

מה ההבדל בין תמ"א 38 לפינוי בינוי?

על אף ששני המיזמים הללו משרתים מטרה דומה, ישנם כמה הבדלים מהותיים ביניהם. ראשית, תוכנית תמ"א מציעה תמריצים לתושבים ומתמקדת ברוב המקרים בשדרוגים מבניים במבנה קיים. בעוד שפינוי בינוי שואף גם לשפר את תנאי החיים, הוא לרוב כרוך בבניית מתחמי בניינים שונים לחלוטין ולמעשה מהווה בנייה חדשה לחלוטין במרחב העירוני.

כיצד ניתן להתעדכן על פרויקטים של התחדשות עירונית בעיר שלך?

כדי לשמור את האצבע על הדופק וללמוד כיצד עירך משנה את פניה, ניתן להיכנס אל אתר האינטרנט של הרשות המקומית שלך. רוב מיזמי ההתחדשות העירונית יוזמים ומפוקחים על ידי ממשלות מקומיות או עיריות. אם ישנם ארגונים קהילתיים במקום מגוריך, מומלץ לפנות אליהם עם מנת להכיר את המיזמים האחרונים שקודמו.

אם ברצונך לקדם פרויקט בבניין או השכונה שלך, חשוב בראש ובראשונה לפנות לחברה אמינה ומקצועית המתמחה בתחום שתאפשר לך לקדם את הפרויקט באופן מיטבי.

רוצה ללמוד כיצד נוכל לסייע לך לשדרג את חוויית המגורים על הצד הטוב ביותר? אנו מזמינים אותך לפנות אלינו כאן ונחזור אליך בהקדם.

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות

השאירו פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם >

מאמרים אחרונים
שליכט צבעוני לבית פרטי

שליכט צבעוני לבית פרטי

שליכט צבעוני מציע מגוון יתרונות משמעותיים לבעלי בתים פרטיים. ראשית, הוא מתאפיין בעמידות גבוהה במיוחד בפני קרינת UV, גשם ושינויי טמפרטורה קיצוניים, מה שמבטיח את שמירת מראהו לאורך זמן. זמינותו במגוון רחב של צבעים וטקסטורות מאפשרת התאמה מושלמת לכל סגנון אדריכלי ואישי, מסורתי או מודרני.

שיפוץ חיצוני לבית פרטי

שיפוץ חיצוני לבית פרטי – חידוש וצביעת קירות החוץ

שיפוץ חיצוני לבית פרטי הוא הדרך המושלמת להעניק לביתך מראה חדש ורענן, תוך שמירה על המבנה והעלאת ערכו. רום ושלח הנדסה שיקום ובינוי מתמחה בחידוש ושיפוץ קירות חיצוניים, מציעה מגוון פתרונות מתקדמים המותאמים לכל סגנון ותקציב.

בניית ממד על עמודים בבניין משותף

הוספת ממ״ד לבניין קיים – מדריך מקיף לתהליך, יתרונות ודרישות

הוספת ממ״ד לבניין קיים היא השקעה חשובה בביטחון ובערך הנכס. למרות שהתהליך עשוי להיראות מורכב, עם תכנון נכון וליווי מקצועי, ניתן לבצע אותו בהצלחה. חברת רום ושלח הנדסה שיקום ובינוי מתמחה בהובלת פרויקטים מסוג זה, מהשלב הראשוני של קבלת הסכמת הדיירים ועד להשלמת הבנייה וקבלת כל האישורים הנדרשים.

שיפוץ חזיתות בניין משותף

שיפוץ חזיתות בניין משותף – מדריך מקיף

שיפוץ חזיתות בניין משותף הוא תהליך רב-גוני הכרוך במגוון משימות ודורש מומחיות של קבלן מיומן או חברת בנייה מקצועית. חשוב לקחת בחשבון גורמים כמו ניסיון, ביקורות ועלות בעת הבחירה בגורם המתאים. זכרו תמיד, המטרה היא לשפר את הנראות האסתטית והפונקציונליות של החלק החיצוני של הבניין שלכם, תוך הגדלת ערך השוק שלו.

whatsapp button

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.