קבלן מפתח

שיתוף:

פרויקט של בנייה או שיפוץ מערב היבטים מקצועיים רבים, לצד הליכים בירוקרטיים. לשם כך מומלץ לשכור את שירותיו המקצועיים של קבלן מפתח, האחראי על ההליך כולו, עד לסיומו המוצלח של הפרויקט.

קבלן בית פרטי

תהליך של בנייה או שיפוץ בניין הוא כידוע, אינו תהליך קצר ובוודאי לא מאפיין את שגרת החיים של רובנו . החל משלבי התכנון, קבלת היתרי הבנייה, ההתקשרויות עם אנשי המקצוע והתיאום מול ספקי התשתיות, דרך הכנת השטח ועבודות הסימון, בניית היסודות, השלד, התשתיות והגמר ועד להגשת הבקשה לקבלת טופס האכלוס המיוחל.

אחד הגורמים המרכזיים המסרבלים את תפקודו של פרויקט בנייה, הוא ריבוי הגורמים המקצועיים המעורבים בביצועו, ביניהם שורה ארוכה של אנשי מקצוע כגון: קבלן שלד, קבלן בנייה, חלונות, צבע, קרמיקה, אינסטלציה, מטבחים, אדריכלות חוץ, טיח, הריצוף, החשמל, המים, המיזוג, קבלן גמר ועוד.
די ברור שבמצב כזה, נדרשת יד מכוונת שתכיל את הפרויקט, תתאם בין כל הגורמים ותגרום לפרויקט לקרום עור וגידים מתחילתו ועד סופו – ליד הזו קוראים קבלן מפתח.

מהו קבלן מפתח?

קבלן מפתח הוא איש מקצוע בעל ניסיון, שאחראי ואמון על כל הליך הבנייה, מתחילתו ועד לסופו. את ההתקשרות איתו, יש לבצע עוד טרם החלו שלבי התכנון של הפרויקט, אז נדרשות פעולות ראשוניות כמו גיוס האדריכל וקבלני המשנה, לצד הגשת הבקשה להיתר בנייה, בוועדה המקומית לתכנון ובנייה. במידה ועדיין לא התחלתם את שלבי התכנון – מומלץ מאוד להתייעץ ולבחון את שירותי קבלן מפתח לבניית בית פרטי, מכיוון שהניסיון בשטח וההיכרות בשלבי הביצוע, יוכלו לתרום רבות גם לכם כדיירים עתידיים וגלם למתכננים. השרטוטים על הנייר תמיד יהיו מרשימים אך בפועל יתכן ולא תהיה הלימה מושלמת, או לחילופין יהיו פתרונות יצירתיים שרק אנשי מקצוע מנוסים יוכלו להציע.

בהמשך התהליך, קבלן מפתח יהיה אחראי על תפקודם של קבלני המשנה השונים ובעלי המקצוע השונים שמגיעים לשטח לבצע עבודה תחת אחריותו וניהולו. הוא זה שיתאם את עבודות ההכנה לבנייה, כמו גידור ושילוט האתר, המדידות והסימונים, החיבורים לחשמל ולמים והצבת שירותים זמניים עבור העובדים ואף יידע את השכנים על המטרד הצפוי.

עם סיום הבנייה, קבלן המפתח הוא זה שירכז ויעביר ללקוח את האישורים והמסמכים הנדרשים לקבלת טופס אישור אכלוס (המוכר גם כטופס 4), המאפשר את חיבור המבנה לרשת החשמל בשלב הגמר ולמעשה את אכלוסו בפועל.

היתרונות בליווי של קבלן מפתח בפרויקט בנייה

לעבודה עם קבלן מפתח יש יתרונות רבים ואלו עיקרם:

מסייע בתכנון תקציב

כאיש מקצוע בעל ניסיון בענף הבנייה, הקבלן יידע לייעץ ללקוח, בראש ובראשונה, בנושא עלות הבנייה הצפויה, בהתאם לתמחור חומרי הגלם והעבודה ואת התאמת העלות לתקציב הנתון. התוודעות מוקדמת למחירי הבנייה, תסייע ללקוח בקבלת ההחלטות הנכונות, לאורך כל הדרך.

מתכלל ומייעל את העבודה

כאשר פרויקט מנוהל כהלכה על ידי גורם אחד, היעילות בתפעולו גדלה ונותר הרבה פחות מקום לרשלנות ולטעויות. מעורבות של קבלן מפתח, תביא בסופו של דבר לקבלת מבנה מוכן בזמן הקצר ביותר, ברמת גימור גבוהה וללא ליקויים שעלולים לפגום בערכו.

מבטיח עמידה בלוחות זמנים

התיאום בין בעלי המקצוע והגורמים המעורבים השונים והניהול שמבצע קבלן המפתח, מביאים לכך שהעבודה בפרויקט מתקדמת בקצב הרצוי וללא עיכובים מיותרים, מה שמוביל לעמידה מדויקת יותר בלוחות הזמנים שנקבעו.

מקטין עלויות

ניהול יעיל, תיאום שוטף בין הגורמים השונים, עמידה בלוחות הזמנים, דיוק ברכישת חומרי הגלם ומניעת עיכובים ותקלות, באים לביטוי בין השאר, גם בהקטנת העלות הכוללת של פרויקט הבנייה.

חוסך בזמן

העברת מטלות ניהול הפרויקט לאיש מקצוע הבקיא בנושא, מבטיחה ללקוח חיסכון גדול בזמן, בעיקר כשכל ההתנהלות נעשית מול אדם אחד ואין צורך לקיים תקשורת עם גורמים רבים.

שקט נפשי

מעבר לניסיון הדרוש לבחירת קבלן מפתח לבית פרטי, זוהי ללא ספק משרת אמון. שירותיו של קבלן מפתח לבניית בית פרטי או אפילו לשיפוץ תוריד משמעותית את מפלס הלחץ ותניח לאנשי המקצוע לעשות את עבודתם נאמנה ובכפוף ללוחות הזמנים. המשמעות היא שרוב ( לא כל אלא רוב ) האחריות מונחת כרגע על קבלן המפתח ששכרתם לאיכות הביצוע, ליעילות ולעמידה בזמנים.

מהו גבול האחריות של קבלן מפתח?

אחריותו המקצועית של קבלן המפתח בפרויקט הבנייה, חלה על לא מעט תחומים. בשלב הראשון, הוא בודק את התאמת התוכניות האדריכליות לשטח הנתון.

בהמשך, הוא בוחר וממנה את אנשי המקצוע השונים, החל מאדריכל ( ככל ואין בידכם היתר או תכנית בניה ), מהנדס ומנהל עבודה, דרך טפסנים, טייחים, ועד לחשמלאים, שרברבים, רצפים ועוד. במקביל, הוא אחראי על רכישת חומרי הגלם, מחומרי הבנייה ליסודות והשלד ועד לכלים הסניטריים. הכיורים, האמבטיות, המקלחות וכיוצא בהם.

במקביל, קבלן מפתח עורך בקרת איכות מתמדת ומפקח על העבודה השוטפת, כמו גם על בטיחות העובדים והשוהים באתר הבנייה והוא זה שדואג לתיקון הליקויים שמתגלים, כל זאת, בהתאם ללוח זמנים שנקבע מראש עם הלקוח.

קבלן מפתח לבניית בית פרטי

מה חשוב לדעת לפני ההתקשרות עם קבלן מפתח?

מהדברים הללו ניתן ללמוד, שלאיכות עבודתו של קבלן המפתח, תפקיד משמעותי במיוחד בהצלחת פרויקט הבנייה. מסיבה זו, יש להקפיד על בחירה והתקשרות עם איש מקצוע אמין ובעל מוניטין וניסיון, שמאחוריו מיזמי בנייה מוצלחים.

חשוב לבדוק שלקבלן רישיון ייעודי, לברר מהו איכות השירות שהוא מציע, מבחינת דיוק ועמידה בזמנים ומהי היכולת המוכחת שלו לפתרון בעיות המתעוררות במהלך הבנייה.

יש לבצע במקביל השוואת מחירים בין הקבלנים השונים, אבל לזכור שבחירה בהצעת המחיר הנמוכה, עלולה לעיתים להתברר כטעות יקרה. הצעות מחיר של קבלני מפתח יכולות להיות גבוהות, בשל האחריות הגבוהה הכרוכה בתפקיד, חומרי הגלם שבחרתם לעבוד איתם וכמובן מורכבות הביצוע.

לפני ההתקשרות, יש כמובן לעגן מול הקבלן הסכם משפטי מקיף. מומלץ תשלום מדורג, המותאם לשלב בפרויקט ולעמוד על סעיפים כמו חובת עבודה עם קבלני משנה רשומים, זכויות ביצוע בדק בית ועוד.

כמו לכל קבלן שיפוצים או בנייה, גם לקבלן המפתח אחריות מלאה על אירועים של תקלות וליקויים המתרחשים במהלך עבודת הבנייה או בסיומה ולכן קבלן מפתח המועסק בפרויקט בנייה, מחויב להיות מבוטח בפוליסת ביטוח מתאימה, המכסה את העבודות שהוא מבצע באתר הבנייה. ללא פוליסת ביטוח ורישיון מקצועי, לא ניתן יהיה להעסיק את קבלן המפתח.

מתכננים לבנות את ביתכם החדש? רום ושלח

  • כי כבר 15 שנים אנחנו מובילים את תחום הבנייה, השיפוץ, השיקום וחיזוק המבנים, תוך התמחות בניהול פרויקטים מורכבים מתחילתם ועד סופם.
  • כי בזכות הידע והניסיון שצברנו בשנות פעילותנו, אנו מודעים לאתגרים ולמורכבויות של כל שלב ויודעים להיערך מראש ולהגיב ביעילות בזמן אמת.
  • כי יש לנו צוות מומחים, מהטובים בתחומם, החולש על כל היבטי הפרויקט – תכנון, ביצוע, רישוי, פיקוח, פיננסים ומשפטים.
  • כי אנחנו מתחייבים לזמינות מלאה, מענה סבלני ומפורט וטיפול מסור.

מתי מומלץ לפנות אלינו?

בכל שלב שבו אתם נמצאים, בין אם אתם רק מתחילים לברר או כבר מתקדמים לתוך התהליך, נשמח להיכנס לתמונה ולגרום לבנייה או לשיפוץ המבוקש לקרות במהירות, ביעילות, ללא עיכובים ובדיוק כפי שרציתם תמיד.

לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר

מאמרים אחרונים
שליכט צבעוני לבית פרטי

שליכט צבעוני לבית פרטי

שליכט צבעוני מציע מגוון יתרונות משמעותיים לבעלי בתים פרטיים. ראשית, הוא מתאפיין בעמידות גבוהה במיוחד בפני קרינת UV, גשם ושינויי טמפרטורה קיצוניים, מה שמבטיח את שמירת מראהו לאורך זמן. זמינותו במגוון רחב של צבעים וטקסטורות מאפשרת התאמה מושלמת לכל סגנון אדריכלי ואישי, מסורתי או מודרני.

קראו עוד »
שיפוץ חיצוני לבית פרטי

שיפוץ חיצוני לבית פרטי – חידוש וצביעת קירות החוץ

שיפוץ חיצוני לבית פרטי הוא הדרך המושלמת להעניק לביתך מראה חדש ורענן, תוך שמירה על המבנה והעלאת ערכו. רום ושלח הנדסה שיקום ובינוי מתמחה בחידוש ושיפוץ קירות חיצוניים, מציעה מגוון פתרונות מתקדמים המותאמים לכל סגנון ותקציב.

קראו עוד »
בניית ממד על עמודים בבניין משותף

הוספת ממ״ד לבניין קיים – מדריך מקיף לתהליך, יתרונות ודרישות

הוספת ממ״ד לבניין קיים היא השקעה חשובה בביטחון ובערך הנכס. למרות שהתהליך עשוי להיראות מורכב, עם תכנון נכון וליווי מקצועי, ניתן לבצע אותו בהצלחה. חברת רום ושלח הנדסה שיקום ובינוי מתמחה בהובלת פרויקטים מסוג זה, מהשלב הראשוני של קבלת הסכמת הדיירים ועד להשלמת הבנייה וקבלת כל האישורים הנדרשים.

קראו עוד »
שיפוץ חזיתות בניין משותף

שיפוץ חזיתות בניין משותף – מדריך מקיף

שיפוץ חזיתות בניין משותף הוא תהליך רב-גוני הכרוך במגוון משימות ודורש מומחיות של קבלן מיומן או חברת בנייה מקצועית. חשוב לקחת בחשבון גורמים כמו ניסיון, ביקורות ועלות בעת הבחירה בגורם המתאים. זכרו תמיד, המטרה היא לשפר את הנראות האסתטית והפונקציונליות של החלק החיצוני של הבניין שלכם, תוך הגדלת ערך השוק שלו.

קראו עוד »
whatsapp button

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.