חיזוק ושיפוץ מבנים

שיתוף:

על חיזוק, שיפוץ ושיקום מבנים

עם חלוף השנים מבנים סובלים מבלאי ושחיקה הפוגעים בתשתיות, במבנה עצמו ובמערכותיו. במקרים כאלו, על מנת להבטיח את חוזק, בטיחות ויציבות המבנה, יש צורך לפנות לגורם מקצועי ולבצע תהליך של שיפוץ ושיקום מבנים.

מורכבות תהליכי שיקום ושיפוץ של מבנים

חשוב להבין כי שיקום ושיפוץ מבנים הינו תהליך בנייה הנדסי מורכב, הנדרש בניסיון ובידע מעמיק ועדכני, לצד היכרות ועמידה בדרישות החוק והרגולציה. כמו כן, יש צורך בניסיון רב בתכנון תהליך בנייה שלם, המתחיל בבדיקות מקדימות כמו בדיקות גיאולוגיות והנדסיות, ומסתיים במבנה משוקם שישמש את בעליו ודייריו עוד שנים רבות וטובות.

בין היתר תהליכי שיפוץ ושיקום של מבנים יכולים להיות מורכבים מעבודות חיזוק בטון וברזל, יציקות לחיזוקים, עבודות איטום, ושיקום תשתיות שונות כמו ניקוז וחשמל. כמו כן, עבודות אלו יכולות לחזק את המבנה בפני רעידות אדמה, להביא להגנה טובה יותר כנגד פגעי מזג האוויר, להעלות את רמות האיטום והבידוד של הבניין ובכך לחסוך בהוצאות אנרגטיות, וגם לשפר את חזות המבנה.

הלכה למעשה, כל תהליך שיקום של מבנה מתחיל בהערכת מצב הקונסטרוקציה שלו ובחירת תוכנית שיקום נכונה עבורו. בתהליך השיקום נעשה שימוש במגוון חומרי גלם, טכנולוגיות, ציוד ומכשור מתקדמים, והעבודות מבוצעות כולן בהתאם לדרישות התקן.

 

מתי עולה הצורך בחיזוק ושיקום של מבנים

הצורך בחיזוק, שיקום ושיפוץ מבנים עולה עקב סיבות שונות. בתור התחלה, מבנים ישנים סובלים משחיקה ועייפות החומר עקב לחצים ועומסים תרמיים, כימיים ופיזיים שמופעלים עליהם. שחיקה זו גורמת לירידה בחוזקו של החומר וברמת היציבות שלו, דבר הניכר בין היתר בהיווצרות של סדקים במבנה, התנפחויות והתפוררות של קירות, ובקריסה של מערכות ותשתיות שונות כמו מערכת האיטום של המבנה.

גורם נוסף שיש לו השפעה ישירה על חוזקם של מבנים הינם פגעי טבע שונים, כמו תזוזת קרקעות, היקוות של מי תהום, גשמים ורוחות עזים וכן הלאה. פגעי הטבע יכולים גם לגרום לאסונות כמו הצפה של מבנה או שריפה. יש לציין כי במדינת ישראל המועדת לרעידות אדמה נקבעו תקנות בורות, וכדי לעוד בהן יש צורך בביצוע חיזוק של המבנה.

בנוסף לכך, לא אחת יש צורך בשיקום ושיפוץ של מבנה שנמצאו בו ליקויי בניה חמורים שצריך לסדרם, בין אם ביסודות של המבנה, בתשתיות, גג, קירות ועוד. מעבר לכך, התקינה בתחום הבניה כל הזמן משתנה ומתעדכנת, ומתווספות לה דרישות חדשות שלא אחת מחייבות לשפץ ולחזק מבנה קיים.

 

שיטות וטכניקות שונות לשיקום וחיזוק מבנים

חשוב להבין קיים מגוון גדול מאוד של טכניקות ושיטות לשיקום וחיזוק מבנים, מתוכן יש לבחור בטכניקה שמתאימה למאפייני המבנה, מצבו, סביבתו וצרכי בעליו. בין הטכניקות הקיימות, השתיים היותר נפוצות הינן חיזוק בטון והוספה של עמודי תמך.

חיזוק בטון נדרש במקרים בהם הבטון של המבנה נחלש ובמקרים בהם יש צורך לייצב ולחזק מבנה על ידי הוספה של בטון, אותו ניתן להוסיף כשכבה תומכת מתחת לגג או לרצפה או כפתרון חיצוני לקירות המבנה. הוספת הבטון מגדילה את המסכה של הבניין ומעלה את רמת היציבות שלו, וכן היא מעלה את עמידותו כנגד שריפות. כאמור, חיזוק מבנים מבוצע גם עם עמודי וקירות תמך. מדובר בשיטה נפוצה לחיזוק של מבנים על ידי הוספה של קירות ועמודי תמך המעניקים למבנה עוד רמה של תמיכה המעלה את יציבותו ובטיחותו.

 

שיקום ושיפוץ המעטפת של המבנה

לא אחת, שיקום של מבנה ממוקד במעטפת החיצונית שלו, שהינה חיונית לשמירה על איטום ובידוד הבניין ולחסכון באנרגיה, מספקת הגנה מפני פגעי מזג אוויר ומהווה למעשה את חזות המבנה. השיקום של המעטפת מתחיל בבחינת והגדרת הבעיות מהן היא סובלת, לצד הבנת מאפייני המבנה עצמו. לעיתים קרובות ישתתפו בתהליך זה אנשי מקצוע מתחומים שונים, לרבות מהנדסים ואדריכלים. על פי נתונים אלו תיבנה תוכנית שיקום מלאה עם תקציב ומטרות מוגדרות, ועם הגדרה של לוחות זמנים.

לאחר שהתקבלו כל האישורים הנדרשים מתחיל תהליך השיקום עצמו, עם שילוט וגידור אזור העבודות, וביצוע עבודות שיפוץ מבוקרות עד לקבלה של תוצאות רצויות.

 

מובילים בענף חיזוק ושיקום מבנים

אם אתם נדרשים לחיזוק, שיפוץ ושיקום מבנים מכל סיבה שהיא, כדאי לכם ליצור קשר עם חברתנו המוסמכת ומתמחה בסוג זה של עבודות. ברשותנו מצויים ניסיון רב וידע עשיר בעולם הבנייה וההנדסה, וכל כוח האדם והכלים הנדרשים לשיקום כל סוג של מבנה, לרבות בנייני מגורים ומבנים המגודרים כמסוכנים.

הניסיון והידע של חברתנו ניכרים ביכולת לנהל כל פרויקט שיקום של מבנים, בכל  קנה מידה ובכל רמת מורכבות. אנו אמונים ביצוע העבודות בכל טכניקה נדרשת, בין אם מדובר על שיקום וחיזוק מבנים באמצעות הוספת בטון או ברזל, הוספה של קירות תמך או עמודים, ועוד. את העבודות אנו מבצעים באופן מקצועי ומסודר, תוך הקפדה על לוחות הזמנים.

יתרה מכך, עימנו תזכו בכתובת אחת מקצועית ואמינה, מעטפת שלמה עבור כל עבודות השיקום והשיפוץ המובילה למבנה עמיד, יציב ובטוח עם חזות אסטטית משופרת וייעול תפקוד מערכות הבניין.

 

לשירותי שיקום ושיפוץ מבנים מקצועי ולקבלת עוד פרטים ומידע בנושא, צרו קשר עם חברת רום ושלח בטלפון 033-850-850.

השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם.

תוכן עניינים

צרו עימנו קשר ונחזור אליכם בהקדם

מאמרים אחרונים
שליכט צבעוני לבית פרטי

שליכט צבעוני לבית פרטי

שליכט צבעוני מציע מגוון יתרונות משמעותיים לבעלי בתים פרטיים. ראשית, הוא מתאפיין בעמידות גבוהה במיוחד בפני קרינת UV, גשם ושינויי טמפרטורה קיצוניים, מה שמבטיח את שמירת מראהו לאורך זמן. זמינותו במגוון רחב של צבעים וטקסטורות מאפשרת התאמה מושלמת לכל סגנון אדריכלי ואישי, מסורתי או מודרני.

קראו עוד »
שיפוץ חיצוני לבית פרטי

שיפוץ חיצוני לבית פרטי – חידוש וצביעת קירות החוץ

שיפוץ חיצוני לבית פרטי הוא הדרך המושלמת להעניק לביתך מראה חדש ורענן, תוך שמירה על המבנה והעלאת ערכו. רום ושלח הנדסה שיקום ובינוי מתמחה בחידוש ושיפוץ קירות חיצוניים, מציעה מגוון פתרונות מתקדמים המותאמים לכל סגנון ותקציב.

קראו עוד »
בניית ממד על עמודים בבניין משותף

הוספת ממ״ד לבניין קיים – מדריך מקיף לתהליך, יתרונות ודרישות

הוספת ממ״ד לבניין קיים היא השקעה חשובה בביטחון ובערך הנכס. למרות שהתהליך עשוי להיראות מורכב, עם תכנון נכון וליווי מקצועי, ניתן לבצע אותו בהצלחה. חברת רום ושלח הנדסה שיקום ובינוי מתמחה בהובלת פרויקטים מסוג זה, מהשלב הראשוני של קבלת הסכמת הדיירים ועד להשלמת הבנייה וקבלת כל האישורים הנדרשים.

קראו עוד »
שיפוץ חזיתות בניין משותף

שיפוץ חזיתות בניין משותף – מדריך מקיף

שיפוץ חזיתות בניין משותף הוא תהליך רב-גוני הכרוך במגוון משימות ודורש מומחיות של קבלן מיומן או חברת בנייה מקצועית. חשוב לקחת בחשבון גורמים כמו ניסיון, ביקורות ועלות בעת הבחירה בגורם המתאים. זכרו תמיד, המטרה היא לשפר את הנראות האסתטית והפונקציונליות של החלק החיצוני של הבניין שלכם, תוך הגדלת ערך השוק שלו.

קראו עוד »
whatsapp button

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.