חיפוי בניין

שיתוף:

סוגים שונים של חיפוי בניין והבחירה ביניהם

אין ספק שחיפוי הבניין משפיע באופן ניכר על חזותו ואיכותו, בעודו מספק שכבת אסטטית המגנה על המבנה מפני פגעי מזג אוויר וסביבה. כיום ניתן למצוא בשוק מספר סוגים של חיפוי בניין עם חזות מגוונת מחומרים, מרקמים וצבעים שונים. מתוך ההיצע הנרחב, יש לבחור בקפידה את סוג החיפוי המתאים, ובכך יעסוק המאמר הבא.

 

אילו חיפויי בניין קיימים?

כאמור, בימינו ניתן למצוא סוגים שונים של חיפויי בניין, אשר העיקריים שבהם הינם:

 • טיח שליכט – טיח שליכט הוא הנפוץ ביותר כיום בבניינים משותפים ובבתים פרטיים. שכבת הגמר העליונה בטיח שליכט מגיעה בגוונים שונים לבחירה ומתבצעת לאחר שיכבה מיישרת ויישום פריימר, שהוא החומר המקשר, לקבלת משטח חלק ואחיד. ביצוע שכבה עליונה בטיח שליכט חייבת להיות מבוצעת במריחה וברצף, וזאת בכדי להימנע מתפרים הנראים לעין העלולים להיווצר בשלב הצביעה. בחומר טיח השליכט יש גרגירים בגדלים שונים המייצרים טקסטורה עדינה בשילוב המריחה, המייחדים את סגנון הצביעה ולכן טיח שליכט נקרא אף גם טיח כורכרי.
 • טיח שפריץ לחוץ – בעבר עטפו וצבעו בניינים רבים בישראל באמצעות התזה בטיח צמנטי לקבלת חספוס גס. סוג חיפוי זה הוזיל מאוד את העבודה ואת קצב התפוקה ואפשר מסירה מהירה של בניינים יחסית לשאר החיפויים. כיום טיח שפריץ או טיח לחוץ לא מבוצעים בשל הלכלוך שנאגר וחודר בגין הגשמים לתוך הנקבוביות, היווצרות סדקים נימיים המאפשרים חדירת מים למבנה, ואגירת לכלוך עד כדי יצירת צללית כהה ולא אסטטית בחזיתות.
 • חיפוי פסיפס – חיפוי פסיפס המבוסס על אריחים קטנים במיוחד, מעניק לבניין חזות צורנית עשירה עם שלל עיצוביים ייחודיים. את החיפוי עצמו מייצרים בימנו מחומרים עמידים וחזקים ביותר. בעבודות החיפוי של הפסיפס נעשה שימוש בדבק ייעודי, אותו מורחים עם מכשור מיוחד המתאים לגודל האריחים. לאחר שהדבק מתייבש מורחים רובה בין מרווחי הפסיפס.
 • חיפוי אריחי קרמיקה – חיפוי קיר חיצוני המוצע במגוון רחב של אריחים, מרקמים, גדלים וגוונים. הוא מעניק לבניין חזות מרשימה ויוקרתית, המספקת גם שכבת איטום שמונעת חדירת מים לקירות. עבור קירות חיצוניים יש לבחור בקרמיקה איכותית ברמה גבוהה של דירוג. את החיפוי עצמו ניתן ליישם בשיטות שונות של קיבוע רטוב, הדבקה ישירה, קיבוע מכני יבש, חיפוי טרמי ועוד.
 • חיפוי מרמרינה – שליכט מרמרינה הינו חיפוי טבעי, אקולוגי ודקורטיבי המעניק לקירות חזות טבעית מיושנת. הוא מוצע בשוק בשלל מרקמים ממחוספס ועד מוחלק. מדובר בחומר חיפוי נושם ועמיד, המבוסס על טיח הידראולי יחד עם גרגרים קטנים של שיש ועם דבק. השליכט הזה מיושם לרוב בשתי שכבות בשיטה של רטוב על רטוב וזמן ייבוש של עשרים וארבע שעות, ואשפרה עדינה של ריסוס מים.
 • טיח אקרילי – על בסיס של מים המעניק לקירות חזות דקורטיבית. הוא מוצע בשוק בשלל גוונים ומציג רמה גבוהה של עמידות בפני פגעי מזג אוויר, כושר הידבקות טוב ויכולת לגשר על סדקים. זאת, לצד היותו חומר נושם המאדה מים שניתן לעצבו בשלל אופנים ומרקמים. את הטיח האקרילי מיישמים על קירות נקיים, עליהם מורחים שכבה של פריימר, מתקנים סדקים עם אותו החומר, ולאחר מכן מורחים שכבה אחידה על גבי הקיר.
 • אבנים טבעיות ושיש – חיפוי בניין מאבן טבעית נחשב לקלאסי ולבעל חזות מכובדת, על זמנית ואלגנטית, המעניקה למבנה אופי ייחודי בשלל גוונים ודוגמאות. החיפוי יכול להיות עשוי מסוגים שונים של אבנים, כמו אבן חול או שיש. הוא מציג רמה גבוהה של עמידות לאורך זמן, כולל בפני אש ובפני שחיקה, ומצריך מעט עבודות תחזוקה לאורך השנים.
 • חיפוי בריקים (חיפוי לבנים)- סוג חיפוי מסורתי עם חזות קלאסית על זמנית, הנחשב לחזק ועמיד לאורך זמן, עמיד גם בפני שרפות, מספק שכבת בידוד תרמית מעולה ואינו נדרש בהרבה תחזוקה. מצד שני, מדובר בשכבת חיפוי כבדה הנדרשת בתמיכה מבנית מתאימה.
 • חיפויי עץ – חיפוי של עץ למבנה נחשב טבעי וידידותי לסביבה, ומעניק לבניין חזות טבעית וחמימה. בנוסף, העץ מספק שכבת בידוד תרמי יעילה. מצד שני, בהיותו חומר אורגני חיפוי של עץ נדרש בפעולות תחזוקה תקופתיות שיגנו עליו מנזקי סביבה, מזג אוויר וחרקים.
 • חיפוי לוחות HPL אלומיניום מורכבים – חיפוי קירות מאלומיניום הינו פתרון דקורטיבי מודרני, עמיד לתנאי חוץ ובלאי נמוך, חזק, קל משקל ופשוט יחסית להתקנה. מעבר לעיצובים המיוחדים לחיפוי אלומיניום עמידות בפני שריפות ופגעי מזג אוויר ומספק גם בידוד טרמי. חיפוי אלומיניום מעניק מראה מודרני לבניין ומאפשר גמישות ביצוע לתכנונים יצירתיים עד כדי שינוי הצורה של המבנה. החיפוי מוצע בשלל גוונים, מרקמים ואפשרויות גימור.

חיפוי חזיתות בית משותף באלומיניום

 • חיפויי זכוכית – סוג נוסף של חיפוי מודרני, המספק למבנה חזות נקייה ושקופה. בנוסף, הוא מאפשר חדירה מרבית של אור טבעי לתוך המבנה, דבר התורם לחיסכון האנרגטי של הבניין. מעבר לכך, חיפויי זכוכית למבנים מוצעים במגוון רחב של מרקמים, צבעים ואפשרויות עיצוב.
 • חיפויים נוספים – יש בשוק עוד מגוון סוגי חיפויים העשויים מחומרי גלם עכשוויים, מסורתיים או בר קיימא. לדוגמא, חיפוי של סבי צמנט עם מראה המזכיר חיפוי של טיח או עץ, עמיד בפני פגעי מזג אוויר ואש, וכן חיפוי של פנלים סולאריים המספק אנרגיה נקייה למבנה. מלבד זאת, קיים חיפוי של חזית אוויר עם רווח בין קירות הבניין לחיפוי, מה שמעניק למבנה פתרון אוורור טבעי, וישנם סוגי חיפויים נוספים.

חיפוי אבן טבעית לחזית בית משותף

בחירה נכונה של חיפוי לבניין

בחירה של חומר הגלם המשמש לחיפוי הבניין משפיעה על חזותו, על איכויות הבידוד של המבנה, על עמידותו לאורך זמן, עמידות בפני מפגעים, וכן על מידת ההשקעה הנדרשת בתחזוקת המעטפת החיצונית של המבנה. למעשה, הבחירה בסוג החיפוי לבניין חדש או משופץ מבוססת על שורה ארוכה של פרמטרים שחשוב לקחת בחשבון, וחשוב גם להיוועץ עם גורם מקצועי המתמחה בבניית ושיפוץ חזיתות מבנים.

הפרמטרים העיקריים כוללים בין היתר:

 • תנאי סביבה – יש לבחור בסוג של חיפוי שמתאים לתנאי האקלים והסביבה ויכול להתמודד עימם בהצלחה, עם כמה שפחות הוצאות תחזוקה. למשל, יש הבדל בבחירת חיפוי עבור אקלים מדברי יבש עם חשיפה גבוה לשמש וחום, לעומת בניין השוכן ליד הים החשוף לרמה גבוהה של לחות ומליחות, או מבנה בהרים הנדרש להתמודד מול מזג אוויר גשום וקר, או מבנה עירוני החשוף לזיהום, פיח, אבק ולכלוך.
 • סגנון עיצוב אזורי – בבחירת חיפויים לבניינים חשוב גם להתאימם מבחינה אסטטית למאפייני וחזות הסביבה בה הם ממוקמים. זאת, מבחינת סגנון בניה וחיפוי של בניינים סמוכים, התקופה שבה הם נבנו, מאפייני האזור ובאם הוא משמש למגורים, מסחר או תעשייה, ועוד. נתונים אלו לא אחת קובעים את סוג החיפוי שייבחר ואופן התקנתו, בין אם מסורתי או מודרני.
 • התאמה לבניין – בבחירת חיפוי יש גם להתאימו למבנה עצמו, לסגנונו האדריכלי ומאפייניו ההנדסיים. למשל, לעיתים עדיף לשחזר חיפוי קיים, בייחוד אם מדובר על מבנה היסטורי לשימור, בעוד שבמקרים אחרים ניתן בהחלט לשקול התקנה של חיפוי חדש שישפר את חזות הבניין ויתרום להעלאת ערכו.

 

לשירותי התקנת חיפוי למבנים, ולקבלת עוד מידע וייעוץ מקצועי בבחירת חיפוי, שיקום וחידוש חזיתות בניין הנכם מוזמנים ליצור קשר עם חברת רום ושלח בטלפון 033-850-850.

השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם.

תוכן עניינים

צרו עימנו קשר ונחזור אליכם בהקדם

מאמרים אחרונים
שליכט צבעוני לבית פרטי

שליכט צבעוני לבית פרטי

שליכט צבעוני מציע מגוון יתרונות משמעותיים לבעלי בתים פרטיים. ראשית, הוא מתאפיין בעמידות גבוהה במיוחד בפני קרינת UV, גשם ושינויי טמפרטורה קיצוניים, מה שמבטיח את שמירת מראהו לאורך זמן. זמינותו במגוון רחב של צבעים וטקסטורות מאפשרת התאמה מושלמת לכל סגנון אדריכלי ואישי, מסורתי או מודרני.

קראו עוד »
שיפוץ חיצוני לבית פרטי

שיפוץ חיצוני לבית פרטי – חידוש וצביעת קירות החוץ

שיפוץ חיצוני לבית פרטי הוא הדרך המושלמת להעניק לביתך מראה חדש ורענן, תוך שמירה על המבנה והעלאת ערכו. רום ושלח הנדסה שיקום ובינוי מתמחה בחידוש ושיפוץ קירות חיצוניים, מציעה מגוון פתרונות מתקדמים המותאמים לכל סגנון ותקציב.

קראו עוד »
בניית ממד על עמודים בבניין משותף

הוספת ממ״ד לבניין קיים – מדריך מקיף לתהליך, יתרונות ודרישות

הוספת ממ״ד לבניין קיים היא השקעה חשובה בביטחון ובערך הנכס. למרות שהתהליך עשוי להיראות מורכב, עם תכנון נכון וליווי מקצועי, ניתן לבצע אותו בהצלחה. חברת רום ושלח הנדסה שיקום ובינוי מתמחה בהובלת פרויקטים מסוג זה, מהשלב הראשוני של קבלת הסכמת הדיירים ועד להשלמת הבנייה וקבלת כל האישורים הנדרשים.

קראו עוד »
שיפוץ חזיתות בניין משותף

שיפוץ חזיתות בניין משותף – מדריך מקיף

שיפוץ חזיתות בניין משותף הוא תהליך רב-גוני הכרוך במגוון משימות ודורש מומחיות של קבלן מיומן או חברת בנייה מקצועית. חשוב לקחת בחשבון גורמים כמו ניסיון, ביקורות ועלות בעת הבחירה בגורם המתאים. זכרו תמיד, המטרה היא לשפר את הנראות האסתטית והפונקציונליות של החלק החיצוני של הבניין שלכם, תוך הגדלת ערך השוק שלו.

קראו עוד »
whatsapp button

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.