ניהול ופיקוח הוספת מרפסות לבית משותף

שיתוף:

הוספת מרפסות לבניין או הרחבה של מרפסות קיימות היא החלטה כדאית ביותר, שמעלה את ערך הדירות, את הביקוש ואת איכות החיים. אם החלטתם להיכנס לתהליך כזה – מצוין! 

מאיפה בכלל ניגשים לזה?

פרויקט הוספת/ הרחבת מרפסות הוא פרויקט הנדסי מורכב אשר מצריך ידע מקצועי מקיף. הוצאתו לפועל תלויה בהצלחתם של מגוון תהליכים שונים שחלקם תלויים זה בזה וחלקם מתרחשים בו זמנית – בדיקת זכויות הבנייה הקיימות, קבלת היתר בנייה, תכנון וביצוע ראויים ועוד.

כשהפרויקט מתבצע בדרך הנכונה, הוא כולל אנשי מקצוע מנוסים, מיומנים ואמינים, עבודה יעילה ואיכותית, הגנה משפטית לבעלי הדירות והגעה מהירה ובטוחה לקו הסיום.

האם אתם יכולים לעשות את זה בעצמכם?

על מנת להוביל את הפרויקט בעצמכם תצטרכו להיכנס לעומק התהליך, להבין בדיוק מה צריך לקרות ולמי צריך לפנות, וזה ידרוש מכם לא מעט. יהיה עליכם לברר את זכויות הבנייה ואת היתכנות הפרויקט, לבצע סקר שוק ולפנות לכל בעלי המקצוע הדרושים, לתאם ביניהם ולהתנהל מולם לאורך התהליך, לדאוג להיתר הבנייה, לנהל את התקציב ואת הגבייה וכמובן לקבל את הסכמת הרוב הנדרש לביצוע הפרויקט, העומד על 75% מבעלי הדירות בבניין נכון לקריאת שורות אלו.

 ברוב המקרים, כשוועד הבניין או הנציגות הנבחרת לפרויקט מובילים את התהליך בעצמו, האופרציה המורכבת הזאת מתנהלת במגבלות הזמן הפנוי של חברי הוועד. כפי שניתן לצפות, מרבית התהליכים שמתנהלים באופן עצמאי נמשכים הרבה מעבר לנדרש, ופעמים רבות נתקעים או לא יוצאים לפועל בכלל. בתוך כך, נאלץ ועד הבניין גם להתמודד עם המתחים בין בעלי הדירות וגם לקחת אחריות על כל בחירה שיעשה, על אף שאין בידיו מספיק ידע או ניסיון כדי להימנע מטעויות.

אז איך תעשו את זה נכון?

רום ושלח – החברה המובילה בישראל בתחום הבנייה, השיפוצים ושיקום המבנים, שהובילה וניהלה בהצלחה פרויקטים להוספה והרחבה של מרפסות, תוביל, תרכז, תנהל ותקדם גם את הפרויקט שלכם, החל מהשלב הראשון ועד לסיום המוצלח.

ניהול והובלת פרויקט הוספת/ הרחבת מרפסות – היתרונות:

 • ריכוז והובלה של התהליך על ידי חברה מקצועית, מנוסה ומיומנת שמתמחה בהובלת פרויקטים מסוג זה
 • ניסיון רב שנים בהתמודדות עם כל שלב והיבט בפרויקט, על כל מורכבויותיהם והאתגרים הכרוכים בהם
 • מערכת קשרים מקצועיים עם אנשי המקצוע הטובים ביותר לביצוע התהליך
 • יכולת לנהל פרויקטים מורכבים, לרבות ניהול תקציב, לוחות זמנים ותיאום בין אנשי המקצוע השונים
 • ניהול מרוכז של ההיבטים הכספיים של התהליך, לרבות בניית המפרט הטכני וכתב הכמויות, באופן המבטיח חיסכון בעלויות

מה כוללים השירותים שלנו?

 1. בדיקת התכנות ראשונית – לבירור זכויות הבנייה הקיימות, שטח המרפסות האפשרי, העלויות והתהליך הנדרש.
 2. ניהול מפגש הדיירים – למתן הסברים על התהליך ולמענה מפורט על שאלות.
 3. ניהול תהליך החתמת הדיירים – הניסיון הרב שצברנו מאפשר לנו לספק פתרונות ראויים גם למתלבטים ולמתנגדים, ולהגיע לאחוז ההסכמה הדרוש.
 4. מכרזים לאנשי מקצוע המומחים בתחום – ליווי משפטי, מפקחי בנייה, אדריכלים מתכננים וקבלנים מבצעים.
 5. בקרה על מפרט טכני – המפרט יכתיב את ביצוע הפרויקט בהתאם לצרכיכם ולכלל הדרישות ההנדסיות, התכנוניות והביצועיות.
 6. ביצוע מכרז קבלנים – אנו נפנה למספר קבלנים מורשים לקבלת הצעות מחיר המבוססות על המפרט שבנינו, ונחווה את דעתנו המקצועית על ההצעות שתקבלו על מנת לסייע לכם לעשות את הבחירה הנכונה.
 7. מכרז בחירת מפקח בנייה לשלב מקדים – הכנת מפרט טכני ופיקוח בשלב ביצוע.
 8. ליווי עריכת הסכם משפטי עם הקבלן – ליווי עורכי הדין הנבחרים תוך היעזרות בניסיון שצברנו לטובת מתן הגנה משפטית מקסימלית לדיירים.
 9. ניהול גביית התשלומים מהדיירים ושמירתם בנאמנות – ניהול תהליך הגבייה בשקיפות ובצורה מסודרת, הכספים יישמרו בנאמנות ויועברו לקבלן רק במועד התשלום שנקבע בהסכם, בכפוף לעמידה בתנאיו.

 למה אנחנו?

 • כי ניהול והובלה של פרויקט בנייה ושיפוץ מורכבים, כגון הוספת מרפסות – זו המומחיות שלנו
 • כי יש לנו ניסיון בהובלה והוצאה לפועל של מאות פרויקטים מוצלחים, על כל שלביהם והיבטיהם
 • כי ראינו כבר כל אתגר, בעיה ומכשול, אנו מוכנים למורכבויות השונות של כל שלב בדרך ויש לנו את כל היכולות הנדרשות על מנת לצלוח אותם
 • כי צוות המומחים שלנו מורכב מאנשי מקצוע מהטובים בתחומם, המגיעים מכל התחומים הרלוונטיים להובלת הפרויקט: תחום התכנון, הביצוע, הפיקוח, הרישוי, המשפט והפיננסים
 • כי אנו נהווה עבורכם כתובת יחידה וברורה להסברים, מידע ומענה לשאלות, ונספק מענה זמין, מסור וסבלני לכל בקשותיכם, לכל אורך הדרך

מתי לפנות אלינו?

אנחנו ממליצים להתחיל איתנו את התהליך כדי להבטיח לעצמכם ראש שקט מהרגע הראשון, אבל נשמח להיכנס לתמונה בכל שלב ולקחת מכם את המושכות על מנת להוביל אתכם אל סיומו המוצלח של הפרויקט במהירות וללא דאגות.

השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם.

תוכן עניינים

צרו עימנו קשר ונחזור אליכם בהקדם

מאמרים אחרונים
שליכט צבעוני לבית פרטי

שליכט צבעוני לבית פרטי

שליכט צבעוני מציע מגוון יתרונות משמעותיים לבעלי בתים פרטיים. ראשית, הוא מתאפיין בעמידות גבוהה במיוחד בפני קרינת UV, גשם ושינויי טמפרטורה קיצוניים, מה שמבטיח את שמירת מראהו לאורך זמן. זמינותו במגוון רחב של צבעים וטקסטורות מאפשרת התאמה מושלמת לכל סגנון אדריכלי ואישי, מסורתי או מודרני.

קראו עוד »
שיפוץ חיצוני לבית פרטי

שיפוץ חיצוני לבית פרטי – חידוש וצביעת קירות החוץ

שיפוץ חיצוני לבית פרטי הוא הדרך המושלמת להעניק לביתך מראה חדש ורענן, תוך שמירה על המבנה והעלאת ערכו. רום ושלח הנדסה שיקום ובינוי מתמחה בחידוש ושיפוץ קירות חיצוניים, מציעה מגוון פתרונות מתקדמים המותאמים לכל סגנון ותקציב.

קראו עוד »
בניית ממד על עמודים בבניין משותף

הוספת ממ״ד לבניין קיים – מדריך מקיף לתהליך, יתרונות ודרישות

הוספת ממ״ד לבניין קיים היא השקעה חשובה בביטחון ובערך הנכס. למרות שהתהליך עשוי להיראות מורכב, עם תכנון נכון וליווי מקצועי, ניתן לבצע אותו בהצלחה. חברת רום ושלח הנדסה שיקום ובינוי מתמחה בהובלת פרויקטים מסוג זה, מהשלב הראשוני של קבלת הסכמת הדיירים ועד להשלמת הבנייה וקבלת כל האישורים הנדרשים.

קראו עוד »
שיפוץ חזיתות בניין משותף

שיפוץ חזיתות בניין משותף – מדריך מקיף

שיפוץ חזיתות בניין משותף הוא תהליך רב-גוני הכרוך במגוון משימות ודורש מומחיות של קבלן מיומן או חברת בנייה מקצועית. חשוב לקחת בחשבון גורמים כמו ניסיון, ביקורות ועלות בעת הבחירה בגורם המתאים. זכרו תמיד, המטרה היא לשפר את הנראות האסתטית והפונקציונליות של החלק החיצוני של הבניין שלכם, תוך הגדלת ערך השוק שלו.

קראו עוד »
whatsapp button

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.