- השירותים שלנו -

ממ״ד ומרפסות

אחד התחומים המורכבים בעולם הבנייה ושיפוץ המבנים הוא גם אחד מתחומי הדגל שלנו – הוספת ממ"דים ומרפסות שמש לבתים משותפים. אנו מספקים את מעטפת השירותים המלאה הנדרשת כל אורך התהליך, שבסיומו מובטח לכם שדרוג משמעותי של איכות החיים והשבחה משמעותית לא פחות של ערך הנכס.

להוספת ממ"דים ומרפסות שמש יש יתרונות רבים. ממ"ד הוא צורך קיומי במציאות בה אנו חיים וחלק בלתי נפרד מהמפרט של כל דירה חדשה שנבנית בארץ, אך רק כשליש מכלל הדירות בישראל של היום ממוגנות כראוי. לצד ההגנה שמספק הממ"ד כנגד מתקפת טילים, הוספת ממ"דים לבית משותף תורמת פעמים רבות לחיזוק שלד הבניין וליציבותו. בנוסף, זוהי הדרך המהירה והיעילה ביותר להרחבת שטח הדירה. מרפסת שמש, לעומת זאת, מכניסה לבית אוויר ואור, משמשת כפינה נעימה לשהייה ולאירוח ברוב ימות השנה ומהווה תוספת מבורכת ונחשקת לכל דירה.

מעבר לכך, אחד היתרונות העיקריים של הוספת ממ"ד ומרפסת שמש לדירה הוא השבחת הנכס. דירות הכוללות ממ"ד ומרפסת שמש הן דירות מבוקשות יותר, הן לרכישה והן להשכרה, ועליית הערך הצפויה בעקבות תוספות בנייה אלו עשויה להגיע לסדר גודל של מאות אלפי שקלים.

על פי חוק, כל דירה זכאית למרפסת שמש בגודל של עד 12 מ"ר והגודל המינימלי של ממ"ד (למעט מקרים חריגים) הוא 9 מ"ר, לא כולל שטח עובי הקירות. במקרים רבים, ניתן להוסיף (או להרחיב) מרפסות גדולות יותר ואף לבנות ממ"דים גדולים יותר, בהתאם לזכויות הבנייה הקיימות בבית המשותף שלכם. למעשה, המדינה מעוניינת שתוסיפו מרפסות שמש וממ"דים לדירות שלכם, ולכן מקדמת היתרי בנייה במסלולים מקוצרים ואף מעניקה הטבות בתשלום המיסים והארנונה.

התהליך שיאפשר לכם להוסיף ממ"דים ומרפסות שמש לבית המשותף שלכם ולהנות משורת היתרונות וההטבות הללו הוא מורכב ודורש הסכמות של רוב הדיירים (75% להוספת מרפסות, 60% להוספת ממ"דים), התמודדות עם דיירים סרבנים וכמובן תכנון וביצוע בהתאם לשורה של תקנים מחמירים.

הידע והניסיון שלנו בתחום מאפשרים לנו לנהל עבורכם את כל האופרציה המסועפת הזאת במקצועיות וביעילות, מבלי שאתם תרגישו את המורכבות. אנו מתמחים בביצוע מושלם של כל שלבי התהליך, הכוללים:

  • בדיקת היתכנות ראשונית – במסגרתה נבחן את זכויות הבנייה הקיימות בבית המשותף. ייתכן שבאפשרותכם להוסיף ממ"דים או מרפסות (וכן להרחיב מרפסות קיימות) בגודל העולה על המינימום המוגדר בחוק.
  • תכנון ועיצוב – בהתאם לשיקולים עיצוביים, פרקטיים, הנדסיים ובטיחותיים, ובהתאם לתקנות פיקוד העורף.
  • רישוי – קבלת היתרי הבנייה הנדרשים לביצוע התהליך.
  • ביצוע – ברמה הגבוהה ביותר, תוך שימוש בחומרי גלם איכותיים ובשיטות בנייה מתקדמות וידידותיות לסביבה.
  • אישורים, בדק ואחריות – לאחר סיום הבנייה וקבלת האישורים הנדרשים מכל הגופים המעורבים, לרבות אישור פיקוד העורף, אנו ממשיכים ללוות את לקוחותינו בתקופת בדק ואחריות בהתאם למוגדר בחוק.

 

הצוות שלנו כולל מתכננים, אדריכלים, שמאים, מודדים, מהנדסים, קונסטרוקטורים ואנשי ביצוע מהמעלה הראשונה, כולם פועלים יחד על מנת לספק לכם את התוצאה הטובה ביותר בזמן הקצר ביותר. אנו עושים כל שביכולתנו על מנת לייצר תהליך נוח ככל האפשר, עם מינימום הפרעה לשגרת חייכם ועם מקסימום שמירה על פרטיותכם, ועומדים לשירותכם בכל עת, מרגע הפנייה אלינו ועד תום תקופת האחריות. בטיחותכם לאורך התהליך ולאחריו נמצאת בראש מעיינינו, וכך גם איכות החיים שלכם, ואנו מתחייבים להפוך את ביתכם למקום הבטוח, הנעים ובעל הערך הגדול ביותר בחייכם.

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

מאמרים אחרונים
שליכט צבעוני לבית פרטי

שליכט צבעוני לבית פרטי

שליכט צבעוני מציע מגוון יתרונות משמעותיים לבעלי בתים פרטיים. ראשית, הוא מתאפיין בעמידות גבוהה במיוחד בפני קרינת UV, גשם ושינויי טמפרטורה קיצוניים, מה שמבטיח את שמירת מראהו לאורך זמן. זמינותו במגוון רחב של צבעים וטקסטורות מאפשרת התאמה מושלמת לכל סגנון אדריכלי ואישי, מסורתי או מודרני.

שיפוץ חיצוני לבית פרטי

שיפוץ חיצוני לבית פרטי – חידוש וצביעת קירות החוץ

שיפוץ חיצוני לבית פרטי הוא הדרך המושלמת להעניק לביתך מראה חדש ורענן, תוך שמירה על המבנה והעלאת ערכו. רום ושלח הנדסה שיקום ובינוי מתמחה בחידוש ושיפוץ קירות חיצוניים, מציעה מגוון פתרונות מתקדמים המותאמים לכל סגנון ותקציב.

בניית ממד על עמודים בבניין משותף

הוספת ממ״ד לבניין קיים – מדריך מקיף לתהליך, יתרונות ודרישות

הוספת ממ״ד לבניין קיים היא השקעה חשובה בביטחון ובערך הנכס. למרות שהתהליך עשוי להיראות מורכב, עם תכנון נכון וליווי מקצועי, ניתן לבצע אותו בהצלחה. חברת רום ושלח הנדסה שיקום ובינוי מתמחה בהובלת פרויקטים מסוג זה, מהשלב הראשוני של קבלת הסכמת הדיירים ועד להשלמת הבנייה וקבלת כל האישורים הנדרשים.

שיפוץ חזיתות בניין משותף

שיפוץ חזיתות בניין משותף – מדריך מקיף

שיפוץ חזיתות בניין משותף הוא תהליך רב-גוני הכרוך במגוון משימות ודורש מומחיות של קבלן מיומן או חברת בנייה מקצועית. חשוב לקחת בחשבון גורמים כמו ניסיון, ביקורות ועלות בעת הבחירה בגורם המתאים. זכרו תמיד, המטרה היא לשפר את הנראות האסתטית והפונקציונליות של החלק החיצוני של הבניין שלכם, תוך הגדלת ערך השוק שלו.

whatsapp button

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.